Sekcja ShowOFF 2017

 

 

Odkryj w sobie #showOFFpower i stań się częścią Miesiąca Fotografii w Krakowie!

 

Wystartował nabór do 9. edycji Sekcji ShowOFF Miesiąca Fotografii w Krakowie 2017 – konkursu skierowanego do debiutujących artystów. Zgłoszenia można przesyłać od 1 grudnia 2016 do 15 stycznia 2017 roku.
 
Z roku na rok ShowOFF staje się coraz bardziej rozpoznawalny na arenie międzynarodowej. Wzrost liczby nadsyłanych projektów z Europy, a także z innych części świata pozwolił nam rozwinąć formułę konkursu i brać pod uwagę również zgłoszenia artystów pochodzących  spoza Polski i Europy Środkowo-Wschodniej. Zeszłoroczna współpraca z Der Greif (Simon Karlstetter kuratorował SO 2016) zaowocowała dołączeniem ShowOFF do platformy Picter i stworzeniem nowej formy prowadzenia naboru. 
 
KTO W JURY
Do jury 9. edycji sekcji ShowOFF zaprosiliśmy autorytety z dziedziny fotografii i sztuk wizualnych, zarówno z Polski, jak i z zagranicy. W skład grona kuratorskiego ShowOFF 2017 weszli: Krzysztof Pijarski, Szymon Rogiński, Katarzyna Sagatowska oraz Salvatore Vitale. Każdy z kuratorów spośród nadesłanych zgłoszeń wybierze dwa projekty, nad których ostatecznym kształtem będzie pracował razem z laureatem.
Obrady jury odbędą się 28 stycznia, zaś wyniki poznamy już 1 lutego 2017 roku. Projekty zwycięskiej ósemki zostaną zaprezentowane na zbiorowej wystawie podczas 15. edycji Miesiąca Fotografii w Krakowie (19 maja–18 czerwca 2017).
 
NA KOGO CZEKAMY
ShowOFF to przede wszystkim szansa, by zaprezentować swój debiutancki projekt szerokiej publiczności, która co roku na przełomie maja i czerwca tłumnie odwiedza Kraków. Dlatego zapraszamy twórców, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki na współczesnej scenie artystycznej (pamiętając, że wiek debiutanta nie ma znaczenia). Czekamy zarówno na zgłoszenia od fotografów jak i artystów realizujących projekty interdyscyplinarne.
 
JAK SIĘ ZGŁOSIĆ
Zgłoszenia należy dokonać poprzez rejestrację na portalu www.picter.com (rejestracja jest darmowa). Termin nadsyłania prac minie po północy 15 stycznia 2017 roku. Do konkursu mogą zostać zgłoszone projekty fotograficzne lub/i multimedialne, zarówno ukończone, jak i będące jeszcze w trakcie realizacji. Można wysłać tylko jeden projekt, zawierający maksymalnie 20 zdjęć. Nie ma żadnych ograniczeń pod względem tematu czy techniki wykonania prac lub materiałów wideo.
Platforma www.picter.com dostępna jest w angielskiej wersji językowej, jednakże polskojęzyczni uczestnicy proszeni są o dołączanie dwóch wersji językowych (angielskiej i polskiej).
 
CO TO JEST PICTER
Picter to przede wszystkim doskonale dopracowane narzędzie dla artystów i kuratorów, z którego mogą korzystać przy konkursach i naborach. Fotografom pozwala na szybsze i łatwiejsze wysyłanie zgłoszeń do różnego rodzaju konkursów fotograficznych, a organizatorom sprawniej przeprowadzać rekrutacje i skuteczniej promować wydarzenia na całym świecie.  
 

 

Zgłoszenia: photomonth.picter.com

Do pobrania: REGULAMIN

 

 

KURATORZY:

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.