HARMONOGRAM

Miesiąc Fotografii 2024

 

CENTRUM FESTIWALOWE

Pałac Potockich

Rynek Główny 20 / Bracka 2

Czynne: 27.06–7.07 czw.–nd.12–18

WYSTAWY

AFROTOPIE. Wschód – Zachód, Zachód – Wschód

Mbali Dhlamini, Carlos Idun, Melannie Issaka, Kiboko Kamau, Solomon Kyalo, William Malawi, Sackitey Tesa Mate-Kodjo, Matthew Matete, Kibe Nduni, Neema Ngelime, Shawn Newson, Margaret Ngigi, Maganga Mwagogo, James Muriuki, Koffi Seble, Shitanda, Stephen Tayo, Ayomide Tejuoso (Plantation)

Zespół kuratorski: Amy N. Muhoro, Malaika Nabila, Witek Orski

Galeria Pałacu Potockich, Rynek Główny 20 / ul. Bracka 2

Czynne: 28.06–1.09, śr.–pt. 16–19, sb.–nd.12–18

16.08 nieczynne

Więcej o AFROTOPIACH >>> tutaj

Więcej o Artystach i ich projektach >>> tutaj

 

Sekcja ShowOFF

 

Angelika Gad – Pozdrowienia ze wsi

Kuratorka: Agnieszka Sadowska

Galeria ZPAF, ul. św. Tomasza 24

Czynne: 28.06–21.07, śr.–pt. 16–19, sb.–nd.12–18

Gabriela Marciniak- Wczesna emerytura

Kuratorka: Elisa Medde

Galeria Art Industry Standard, ul. Wrocławska 56

Czynne: 28.06–21.07, śr.–pt. 16–19, sb.–nd.12–18

Zdulsky – Laboratorium dzikich kwiatów

Kurator: Piotr Niepsuj

APTEKA janicki gallery, ul. Józefińska 43

Czynne: 28.06–21.07, śr.–pt. 16–19, sb.–nd.12–18

Marta Wojnarowska – Fragment…ja

Kurator: Robert Kuśmirowski

Galerii i!, ul. Józefińska 21

Czynne: 28.06–21.07, śr.–pt. 16–19, sb.–nd.12–18

Yehor Lemzyakoff – Moda dokumentalnie

Kurator: Rob Bremner

Galeria Szara Kamienica, Rynek Główny 6

Czynne: 28.06–21.07, śr.–pt. 16–19, sb.–nd.12–18

Yasmin Nebenfuhr – Listen Like Thieves

Zespół kuratorski: Agnieszka Pindera i Daniel Muzyczuk

Galeria Piana, ul. Długa 15

Czynne: 28.06–21.07, śr.–pt. 16–19, sb.–nd.12–18

 

Sekcja FRINGE

Sekcja FRINGE to całoroczny projekt organizowany w ramach Miesiąca Fotografii, będący stałą platformą wymiany energii młodych środowisk twórczych skupionych wokół polskich uczelni artystycznych. Podczas każdej edycji festiwalu odbywa się wystawa prezentująca aktualne prace artystów związanych z FRINGE’m.

Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie

Petja Heiskanen, Jędrzej Jaklik, Olga Neugebauer, Aleksander Dul, Uladzislau Shamela

Uniwersytet KEN w Krakowie

Maja Zawrzykraj, Anna Dominik, Anna Lem, Karolina Mental, Jessica Szczepańska

Szkoła Filmowa w Łodzi

Aleksandra Skowrońska, Natalia Godek, Krzysztof Szpryngiel, Matylda Niżegorodcew, Paulina Byczek

Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi

Mateusz Pecyna, Julia Klimek, Magda Skotnicka, Borys Górski, Małgorzata Wrońska

Akademia Sztuki w Szczecinie

Jędrzej Bednarski, Nat Zaorska, Izabela Wowczko, Agata Siubijak, Kacper Rubinkowski, Sylwia Ziętala

Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

Andrzej Staniek, Ewa Pajewska-Wawrzyniak, Anka Jaworska i Marcin Kozłowski, Damian Książek, Łucja Motyl

Kuratorka: Gabriela Woźniak

Budynek d. Poczty Głównej, ul. Westerplatte 20

Czynne: 28.06–7.07, śr.–pt. 16–19, sb.–nd.12–18

 

WYSTAWY GOŚCINNE

 

Kanaplev&Leidik (Julia Leidik, Evgene Kanaplev) – Tata w telefonie

Kuratorka: Kaja Werbanowska

Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie, Rynek Główny 25

Czynne: 28.06–21.07, śr.–pt. 16–19, sb.–nd.12–18

Michalina Kacperak – Soft Spot 

Kuratorka: Katarzyna Sagatowska

Galeria Sztuki „W Przyziemiu”, ul. Starowiślna 36

Czynne: 28.06–21.07, śr.–pt. 16–19, sb.–nd.12–18

Tomek Kawecki – In Praise of Shadow

Kurator: Michał Łuczak

Galeria Podbrzezie, Uniwersytet KEN, ul. Podbrzezie 3

Czynne: 29.06–19.07, wt.–nd. 11–16

Konrad Krzyżanowski – Mirror Me Your Memories

Kuratorka: Martyna Nowicka

Galeria „Jak zapomnieć”, ul. Bonifraterska 3/1

Czynne: 7.06–1.09, śr.–pt., godz. 16–19

Do szpiku wszczepiony

Artystki i artyści: Ania Kliniewska, Gabi Woźniak i Grzegorz Picz, Izabela Koprowska, Kasia Wierzba, Magdalena Tryba, Nina Dziwoki, Zosia Tchórz

Kuratorki: Karolina Nowicka, Zosia Tchórz

Skład Solny, ul. Na Zjeździe 8

Czynne: 29.06–07.07, codziennie 14–18

Iwona El Tanbouli-Jabłońska, Maciej Jabłoński – Zadra

Galeria Poprzeczna, ul. Poprzeczna 3, Miechów

Czynne: 7.07–30.09, pn.–pt. 10–17, sob.10–13

Bryan Schutmaat – County Road

Kurator: Michał Korta

Kowalsky Gallery, ul. Kowalska 11, Bochnia

Czynne: 31.05–07.07, wt.–czw. 15–18, nd. 15–18

Jerzy Lewczyński. Obecność

Kurator: Marek Janczyk

Galeria Sztuk Wizualnych Vauxhall w Krzeszowicach, ul. dr. J. Walkowskiego 1, Krzeszowice

Czynne: 5.05–9.08, wt.–czw. 9–16, pt. 9–18, nd. 9–14

Sekcja Fotografia Nowe Media – Reaktywacja

Kurator: Krescenty Grzegorz Maria Głazik

Galeria Pryzmat, ul. Łobzowska 3

Czynne: 8 — 19 lipca 2024, pn.–pt. 10–17

Z fototeki Lanckorońskich… Josef Wlha, fotograf i dokumentalista zabytków Monarchii Austro-Węgierskiej

Autorka i autor wystawy: Ewa Skotniczna i Adam Korczyński

Zespół kuratorski: Joanna Laskosz i Adam Korczyński

Archiwum Nauki PAN i PAU, ul. św. Jana 26

Czynne: Od 12.07 pn.-pt. 10-17, sob. 10-15, od 1.08 pon.-pt. 10-17

DO SZPIKU WSZCZEPIONY

Artystki i artyści: Ania Kliniewska Gabi Woźniak i Grzegorz Picz Izabela Koprowska Kasia Wierzba Magdalena Tryba Nina Dziwoki Zosia Tchórz

Kuratorki: Karolina Nowicka, Zosia Tchórz

Skład Solny, ul. Na Zjeździe 8

Czynne: 29.06-07.07, codziennie 14-18

Unrecognised

Artystki i artyści: Jakub Romaniuk, Melchior Santos, Jacek Szlak, Jarosław Wiśniewski, Erdem Yildiz

Skład Solny, ul. Na Zjeździe 8

Czynne: wt.–pt. 16–20, sb.–nd. 12–20

Maria Lemperk

Kurator: Kamil Kuitkowski

CRICOTEKA, ul. Nadwiślańska 2-4

Czynne: wt.–nd., 11–19

KEEP MOVING

Artystki i artyści: Wojciech Bąkowski, Karolina Jabłońska, Szymon Kobylarz, Mateusz Lipiński, Kateryna Lysovenko, Krzysztof Mętel, Małgorzata Mirga-Tas, Štefan Papčo, Mateusz Sarzyński, Łukasz Skąpski, Kuba Stępień, Krzysztof Wodiczko

Kurator: Filip Rybkowski

Galeria ASP w Krakowie, ul. Basztowa 18

Czynne: wt.–nd. 14–19

  • premiera książki „Igor Omulecki. Works 2012–2021”

    MuFo, ul. Rakowicka 2217:00

    Prowadzenie: Karol Hordziej i Jakub Śwircz

  • Marta Wojnarowska: Fragment…ja

    Galerii i!, ul. Józefińska 2118.30–20.00

    otwarcie – wystawa Sekcji ShowOFF

  • Michalina Kacperak: Soft Spot

    Galeria Sztuki „W Przyziemiu”, ul. Starowiślna 3619.00–20.30

    otwarcie – wystawa Sekcji FRINGE

  • Konrad Krzyżanowski: Mirror Me Your Memories

    Galeria „Jak zapomnieć”, ul. Bonifraterska 3/120.00–21.30

    otwarcie – wystawa gościnna

  • Gabriela Marciniak: Wczesna emerytura

    Galeria Art Industry Standard, ul. Wrocławska 5618.00–19.30

    otwarcie – wystawa Sekcji ShowOFF

  • AFROTOPIE. Wschód – Zachód, Zachód – Wschód

    Galeria Pałacu Potockich, Rynek Główny 20 / ul. Bracka 219.00–21.00

    otwarcie wystawy centralnej

  • Kanaplev & Leidik: Tata w telefonie

    Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie, Rynek Główny 2519.00–21.00

    otwarcie – wystawa Sekrcji FRINGE

  • Yehor Lamzyakoff – Moda dokumentalnie / Documentary Fashion

    Galeria Szara Kamienica, Rynek Główny 619.00–21.00

    otwarcie – wystawa Sekcji ShowOFF

  • Otwarcie wystawy Sekcji FRINGE

    Budynek d. Poczty Głównej, ul. Westerplatte 20 / ul. Wielopole 220.30–23.00

    Sekcja FRINGE to całoroczny projekt organizowany w ramach Miesiąca Fotografii, będący stałą platformą wymiany energii młodych środowisk twórczych skupionych wokół polskich uczelni artystycznych.

  • OUTPOST Festival

    Klub Spotkań Poczta Główna, ul. Westerplatte 20 / ul. Wielopole 223.00

    afterparty (wstęp płatny)

  • Warsztat KATA KATA KA–LLABO [współpraca] – Kiboko Kamau

    Pałac Potockich (dziedziniec), Rynek Główny 20 / ul. Bracka 212.00–14.00
  • Współczesna sztuka we współczesnej Afryce – spotkanie z Azu Nwagbogu

    Pałac Potockich, Rynek Główny 20 / ul. Bracka 215.00

    spotkanie w języku angielskim

  • Spotkanie z artystami wystawy AFROTOPIE – Melanie Issaka i Kiboko Kamau

    Pałac Potockich, Rynek Główny 20 / ul. Bracka 216.30

    prowadzą: Amy Muhoro i Witek Orski spotkanie w języku angielskim

  • Yasmin Nebenfuhr: Listen Like Thieves

    Galeria Piana, ul. Długa 1518.00–19.30

    otwarcie – wystawa Sekcji ShowOFF

  • Angelika Gad: Pozdrowienia ze wsi

    Galeria ZPAF, ul. św. Tomasza 2419.00–20.30

    otwarcie – wystawa Sekcji ShowOFF

  • Tomasz Kawecki: In Praise of Shadow

    Galeria Podbrzezie, Uniwersytet KEN, ul. Podbrzezie 319.30–21

    otwarcie – wystawa gościnna

  • Zdulsky: Laboratorium dzikich kwiatów

    APTEKA janicki gallery, ul. Józefińska 4320.00–21.00

    otwarcie – wystawa Sekcji ShowOFF

  • Do szpiku wszczepiony

    Skład Solny, ul. Na Zjeździe 820.00

    otwarcie – wystawa gościnna

  • KLĄTWA OBFITOŚCI: DJ Scosco, Jan Moss

    Skład Solny, ul. Na Zjeździe 821.00

    impreza (wstęp wolny)

  • Oprowadzanie po wystawie AFROTOPIE

    Galeria Pałacu Potockich, Rynek Główny 20 / ul. Bracka 213.00–14.30

    z udziałem kuratorów i kuratorek oraz artystek i artystów

  • „Kino na Dziedzińcu”

    Pałac Potockich (dziedziniec), Rynek Główny 20 / ul. Bracka 221.00

    pokaz filmu Singeli Movement: Greed for Speed, reż. Jan Moszumański

  • Oprowadzanie performatywne po krakowskich wystawach Prowadzenie: Kamil Kuitkowski Galeria Pałacu Potockich, Poczta Główna, Galeria UFO, Galeria Jak zapomnieć, Galeria i, Cricoteka

    WYDARZENIE ZOSTAŁO PRZENIESIONE. O NOWEJ DACIE POINFORMUJEMY WKRÓTCE.

  • Maria Lemperk

    Cricoteka, ul. Nadwiślańska 2-419.00

    Performance i otwarcie wystawy gościnnej

  • Spotkanie z Oliwią Bosomtwe i Filipem Skrońcem

    Pałac Potockich (dziedziniec), Rynek Główny 20 / ul. Bracka 218.00
  • Art Fair Kraków

    Pałac Sztuki, plac Szczepański 411.00–19.00
  • Art Fair Kraków

    Pałac Sztuki, plac Szczepański 411.00–19.00
  • Iwona El Tanbouli-Jabłońska, Maciej Jabłoński: Zadra

    Galeria Poprzeczna, ul. Poprzeczna 3, Miechów19.00

    Otwarcie wystawy gościnnej

  • Tajemnice rodzinnych archiwów fotograficznych

    MuFo Rakowicka, ul. Rakowicka 22a12.15–14.15

    warsztaty z Angeliką Gad, laureatką Sekcji ShowOFF

  • Fotografia dla dzieci

    MuFo Rakowicka, ul. Rakowicka 22a13.30

    spotkanie z autorką książki, Moniką Rejkowską

  • Czarny kontra biały

    MuFo Rakowicka, ul. Rakowicka 22a14.30

    warsztaty z nōtanu z Moniką Rejkowską

  • Portretowe studio

    MuFo Rakowicka, ul. Rakowicka 22a15.00–17.00

    warsztaty z Yehorem Lemzyakoffem, laureatem Sekcji ShowOFF

  • Art Fair Kraków

    Pałac Sztuki, plac Szczepański 411.00-19.00
  • Sekcja Fotografia Nowe Media – Reaktywacja

    Galeria Pryzmat, ul. Łobzowska 318.00

    otwarcie – wystawa gościnna

CZERWIEC

CZWARTEK | 27.06

 

17.00

premiera książki „Igor Omulecki. Works 2012–2021”

Prowadzenie: Karol Hordziej i Jakub Śwircz

MuFo, ul. Rakowicka 22

18.30–20.00

otwarcie – wystawa Sekcji ShowOFF

Marta Wojnarowska: Fragment…ja

Galerii i!, ul. Józefińska 21

19.00–20.30

otwarcie – wystawa Sekcji FRINGE

Michalina Kacperak: Soft Spot

Galeria Sztuki „W Przyziemiu”, ul. Starowiślna 36

20.00–21.30

otwarcie – wystawa gościnna

Konrad Krzyżanowski: Mirror Me Your Memories

Galeria „Jak zapomnieć”, ul. Bonifraterska 3/1

 

PIĄTEK | 28.06

 

18.00–19.30

otwarcie – wystawa Sekcji ShowOFF

Gabriela Marciniak: Wczesna emerytura

Galeria Art Industry Standard, ul. Wrocławska 56

19.00–21.00

otwarcie wystawy centralnej

AFROTOPIE. Wschód – Zachód, Zachód – Wschód

Galeria Pałacu Potockich, Rynek Główny 20 / ul. Bracka 2

19.00–21.00

otwarcie – wystawa Sekrcji FRINGE

Kanaplev & Leidik: Tata w telefonie

Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie, Rynek Główny 25

19.00–21.00

otwarcie – wystawa Sekcji ShowOFF

Yehor Lamzyakoff – Moda dokumentalnie / Documentary Fashion

Galeria Szara Kamienica, Rynek Główny 6

20.30–23.00

otwarcie wystawy Sekcji FRINGE

Budynek d. Poczty Głównej, ul. Westerplatte 20 / ul. Wielopole 2

23.00

afterparty

OUTPOST Festival

Klub Spotkań Poczta Główna, ul. Westerplatte 20 / ul. Wielopole 2

Wstęp płatny

 

SOBOTA | 29.06

 

12.00–14.00

Warsztat KATA KATA KA–LLABO [współpraca] – Kiboko Kamau

Pałac Potockich (dziedziniec), Rynek Główny 20 / ul. Bracka 2

15.00

Współczesna sztuka we współczesnej Afryce – spotkanie z Azu Nwagbogu

Pałac Potockich, Rynek Główny 20 / ul. Bracka 2

Spotkanie w języku angielskim

16.30

Spotkanie z artystami wystawy AFROTOPIE – Melanie Issaka i Kiboko Kamau

Prowadzą: Amy Muhoro i Witek Orski

Pałac Potockich, Rynek Główny 20 / ul. Bracka 2

Spotkanie w języku angielskim

18.00–19.30

otwarcie – wystawa Sekcji ShowOFF

Yasmin Nebenfuhr: Listen Like Thieves

Galeria Piana, ul. Długa 15

19.00–20.30

otwarcie – wystawa Sekcji ShowOFF

Angelika Gad: Pozdrowienia ze wsi

Galeria ZPAF, ul. św. Tomasza 24

19.30–21

otwarcie – wystawa gościnna

Tomasz Kawecki: In Praise of Shadow

Galeria Podbrzezie, Uniwersytet KEN, ul. Podbrzezie 3

20.00–21.00

otwarcie – wystawa Sekcji ShowOFF

Zdulsky: Laboratorium dzikich kwiatów

APTEKA janicki gallery, ul. Józefińska 43

20.00

otwarcie – wystawa gościnna

Do szpiku wszczepiony

Skład Solny, ul. Na Zjeździe 8

21.00

impreza

KLĄTWA OBFITOŚCI: DJ Scosco, Jan Moss

Skład Solny, ul. Na Zjeździe 8

Wstęp wolny

 

NIEDZIELA | 30.06

 

13.00–14.30

Oprowadzanie po wystawie AFROTOPIE z udziałem kuratorów i kuratorek oraz artystek i artystów

Galeria Pałacu Potockich, Rynek Główny 20 / ul. Bracka 2

21.00

„Kino na Dziedzińcu”

pokaz filmu Singeli Movement: Greed for Speed, reż. Jan Moszumański

Pałac Potockich (dziedziniec), Rynek Główny 20 / ul. Bracka 2

 

LIPIEC

ŚRODA | 3.07

PRZENIESIONE

17.00

Oprowadzanie performatywne po krakowskich wystawach 

Prowadzenie: Kamil Kuitkowski

Galeria Pałacu Potockich, Poczta Główna, Galeria UFO, Galeria Jak zapomnieć, Galeria i, Cricoteka

Start: Pałac Potockich (dziedziniec), Rynek Główny 20 / ul. Bracka 2

19.00

Performance i otwarcie wystawy gościnnej

Maria Lemperk

Cricoteka, ul. Nadwiślańska 2-4

 

CZWARTEK | 4.07

18.00

Spotkanie z Oliwią Bosomtwe i Filipem Skrońcem

Pałac Potockich (dziedziniec), Rynek Główny 20 / ul. Bracka 2

 

PIĄTEK | 5.07 

 

11.00–19.00

Art Fair Kraków

Pałac Sztuki, plac Szczepański 4

 

SOBOTA | 6.07 

11.00–19.00

Art Fair Kraków

Pałac Sztuki, plac Szczepański 4

19.00

Otwarcie wystawy gościnnej

Iwona El Tanbouli-Jabłońska, Maciej Jabłoński: Zadra

Galeria Poprzeczna, ul. Poprzeczna 3, Miechów

 

NIEDZIELA | 7.07

 

MuFo zaprasza na Dzień Sąsiedzki

12.15–14.15

Tajemnice rodzinnych archiwów fotograficznych

Warsztaty z Angeliką Gad, laureatką Sekcji ShowOFF

13.30

Fotografia dla dzieci

Spotkanie z autorką książki, Moniką Rejkowską

14.30

Czarny kontra biały

Warsztaty z nōtanu z Moniką Rejkowską

15.00–17.00

Portretowe studio

Warsztaty z Yehorem Lemzyakoffem, laureatem Sekcji ShowOFF

MuFo Rakowicka, ul. Rakowicka 22a

11.00–19.00

Art Fair Kraków

Pałac Sztuki, plac Szczepański 4

BILETY

KARNET: 39 PLN

AFROTOPIE: 19 / 9 PLN

INNE WYSTAWY: 6 PLN

OUTPOST: 50 / 70 PLN

WYDARZENIA: wstęp wolny

Skip to content