Kliknij w datę, by przejść do wybranego tygodnia lub pobierz harmonogram w PDF

19.05 Piątek

18.00
UROCZYSTE OTWARCIE FESTIWALU
wernisaż
Rzeczy. Przedmiot i obiekt w polskiej fotografii (18. edycja projektu Fotografia Kolekcjonerska)
Galeria Starmach, ul. Węgierska 5

20.00
wernisaż Sekcji ShowOFF
Nie przygryzaj warg. Masz już krew na ustach
Laureaci: Terje Abusdal, Jan Cieślikiewicz, Polina Karpova, Lucie Khahoutian, Flor Maesen, Viacheslav Poliakov, Kaja Rata, Karolina Wojtas
Kuratorzy: Krzysztof Pijarski, Szymon Rogiński, Katarzyna Sagatowska, Salvatore Vitale
Centrum Filmowe Kraków – Creative Arts Center, ul. Lipowa 7

21.00
KONCERT NIESPODZIANKA
Centrum Filmowe Kraków – Creative Arts Center, ul. Lipowa 7

22.00
Impreza na otwarcie
MLDVA DJ set
INDUSTRIAL resto & bar, ul. Lipowa 4C


20.05 Sobota

12.00
oprowadzanie po wystawie (PL)
Liban i Płaszów – nowa archeologia
Prowadzenie: Diana Lelonek
Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK, Galeria Re, ul. Lipowa 4

oprowadzanie po wystawie (EN)
Grapevine. 1988–1992
Prowadzenie: Susan Lipper
Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK, Galeria Beta, ul. Lipowa 4

13.30
Spotkanie mistrzowskie (EN)
Susan Lipper
Prowadzenie: Gordon MacDonald
Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK (Sala Audiowizualna), ul. Lipowa 4

14.30
oprowadzanie kuratorskie po wystawie Sekcji ShowOFF (EN)
Nie przygryzaj warg. Masz już krew na ustach
Centrum Filmowe Kraków – Creative Arts Center, ul. Lipowa 7

16.00
wernisaż
Lisa Barnard, Nina Berman, Monica Haller, Sophie Ristelhueber, Martha Rosler
Wojna, jaką widzimy
Kurator: Gordon MacDonald
Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki, pl. Szczepański 3a

17.00
Spotkanie mistrzowskie (EN)
Lisa Barnard
Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki (Sala Audiowizualna), pl. Szczepański 3a

18.30
wernisaż
Magda Hueckel: HUECKEL|TEATR 
Galeria Henryk, ul. Wrzesińska 4/1

20.00
HUCZNE ŚWIĘTOWANIE 15. URODZIN MIESIĄCA FOTOGRAFII W KRAKOWIE I 30. URODZIN MUZEUM FOTOGRAFII W KRAKOWIE
wernisaż
Phil Collins, Elaine Constantine, Denis Darzacq, Stéphane Degoutin & Gwenola Wagon, Sirkka-Liisa Konttinen, Zarina Muhammad, Morten Nilsson, Ewen SpencerVojtěch Veškrna, Gillian Wearing
My także tańczymy
Kurator: Gordon MacDonald
Muzeum Fotografii w Krakowie, ul. Rakowicka 22

21.00
impreza urodzinowa
DJ Kuki Monstah
Muzeum Fotografii w Krakowie, ul. Rakowicka 22


21.05 Niedziela

12.00
wernisaż wystawy laureata Nagrody Griffin Art Space – Lubicz 2016
Wiktor Dąbkowski: Flirt towarzyski 
ZPAF Gallery, ul. św. Tomasza 24

13.00
spotkanie z Magdą Hueckel
Magda Hueckel: HUECKEL|TEATR 
Prowadzenie: Marta Świetlik, Joanna Biernacka
Arteteka WBP w Krakowie, ul. Rajska 12

13.30
wernisaż
Andrzej Georgiew. Warstwy
Kuratorzy: Michał Łuczak, Jędrzej Sokołowski
currentart.space, ul. Basztowa 4/1

15.00
Spotkanie mistrzowskie (EN)
Sirkka-Liisa Konttinen, Peter Roberts, Stephane Degoutin, Ewen Spencer
Prowadzenie: Gordon MacDonald
Muzeum Interaktywne Centrum Edukacji Teatralnej, ul. Jagiellońska 1

17.00
wernisaże
Nierozstrzygający moment 
Kurator: Gordon MacDonald
Punkt obserwacyjny
Kuratorzy: Gordon MacDonald, Joanna Gorlach
Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie, ul. Krakowska 46

18.30
Spotkanie mistrzowskie (EN)
Gordon MacDonald opowiada o Zewnątrz wewnątrz
Prowadzenie: Krzysztof Pijarski
Kawiarnia Literacka BookBook, ul. Krakowska 41

20.00
wernisaż
UFO Visual Lab
Wystawa zorganizowana przez Fresh From Poland
Kurator: Grażyna Siedlecka
Kuratorzy gościnni: Karol Liver, Iza Zdziebko
Galeria Szara Kamienica, Rynek Główny 6

22.05 Poniedziałek

19.00
Dom Norymberski zaprasza na pokaz filmów
Don’t Blink – Robert Frank, reż.: Laura Israel, USA, 2015, 82’
Dom Norymberski, ul. Skałeczna 2


23.05 Wtorek

19.00
Dom Norymberski zaprasza na pokaz filmów
Guest of Cindy Sherman, reż.: Tom Donahue, Paul Hasegawa-Overacker, USA, 2008, 88’
Dom Norymberski, ul. Skałeczna 2

19.00
Wszyscy Jesteśmy Fotografami w Krakowie vol. 1
Początek bez końca, czyli o drodze fotografa
Prowadzenie: Filip Ćwik
Forum Przestrzenie, ul. Marii Konopnickiej 28


24.05 Środa

18.00
spotkanie
Rozmowy nie tylko o fotografii, czyli kolacja z Filipem Ćwikiem 
Zapisy: info@wszyscyjestesmyfotografami.pl

19.00
Dom Norymberski zaprasza na pokaz filmów
Robert Doisneau. Le révolté du merveilleux, reż.: Clémentine Deroudille, Francja, 2015, 77’
Dom Norymberski, ul. Skałeczna 2


26.05 Piątek

19.00
Spotkanie mistrzowskie (EN)
Spotkanie mistrzowskie w ramach projektu Fotografia Kolekcjonerska
Gerry Badger
Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie (Aula Główna), pl. Jana Matejki 13


27.05 Sobota

27–28.05
Targi sprzętu Foto-Video
10.00–18.00
Centrum Filmowe Kraków – Creative Arts Center, ul. Lipowa 7

11.00–18.00
XII Przegląd Portfolio
Centrum Biurowe Lubicz, ul. Lubicz 23

12.00
oprowadzanie po wystawie (EN)
My także tańczymy
Prowadzenie: Gordon MacDonald
Muzeum Fotografii w Krakowie, ul. Rakowicka 22

16.00
oprowadzanie po wystawie (EN)
Wojna, jaką widzimy
Prowadzenie: Gordon MacDonald
Bunkier Sztuki Gallery of Contemporary Art, pl. Szczepański 3a

18.30
Fundacja Griffin Art Space zaprasza na Portfolio Evening – otwarte spotkanie z uczestnikami i recenzentami XII Przeglądu Portfolio
Centrum Biurowe Lubicz, ul. Lubicz 23

22.00
impreza
NOS gra! (Nogaś, Obszańska, Szydłowska)
Bomba Na Placu, pl. Szczepański 3


28.05 Niedziela

14.00
Spotkanie mistrzowskie (PL)
Diana Lelonek, Roma Sendyka
Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK (Sala Audiowizualna), ul. Lipowa 4

16.00–18.00
warsztaty (PL)
The Hidden Photo. Otwarte warsztaty edycji fotografii
Prowadzenie: Rafał Siderski
Studio Luma, ul. Ślusarska 9

18.00
spotkanie
Archiwum Straconych terytoriów (PL)
Udział wezmą: Andrzej Brzeziecki, Stefan Günther, Małgorzata Nocuń oraz fotografowie Sputnik Photos
Fundacja Sztuk Wizualnych, ul. Ślusarska 9

29.05 Poniedziałek

18.00
Spotkanie zostało odwołane. Przepraszamy za utrudnienia.

prezentacja książki (PL)
Spotkanie z Jackiem Kołodziejskim – prezentacja książki FRECKLE/S
Prowadzenie: Wiktoria Michałkiewicz
Fundacja Sztuk Wizualnych, ul. Ślusarska 9


30.05 Wtorek

19.00
Wszyscy Jesteśmy Fotografami w Krakowie vol. 1
Jak czytać zdjęcia, czyli interpretacje współczesnej fotografii
Prowadzenie: Bownik
Forum Przestrzenie, ul. Marii Konopnickiej 28


1.06 Czwartek

jedziemy do Łodzi
Otwarcie Fotofestiwalu w Łodzi
Art_Inkubator, ul. Wincentego Tymienieckiego 3, Łódź


3.06 Sobota

21.00
Projekcja filmu NETIA OFF Camera
Man Underground, reż.: Michael Borowiec, Sam Marine, USA, 2016, 92’
BAL, ul. Ślusarska 9


4.06 Niedziela

13.00
oprowadzanie po wystawach (PL)
MICET zaprasza na oprowadzanie po wystawach
Zapisy: info@micet.pl
Muzeum Interaktywne Centrum Edukacji Teatralnej, ul. Jagiellońska 1

16.00
prezentacja (PL)
Michał Szlaga: Polska
Prowadzenie: Olga Łacna & Krzysztof Miękus
Fundacja Sztuk Wizualnych, ul. Ślusarska 9

5.06 Poniedziałek

5–17.06
#wolomfk oprowadza po wystawach! Zapraszamy grupy szkolne i seniorskie
Kontakt: oprowadzanie.wolomfk@gmail.com


6.06 Wtorek

19.00
Wszyscy Jesteśmy Fotografami w Krakowie vol. 1
Amatorzy czy artyści, czyli kiedy fotografia jest sztuką
Prowadzenie: Karolina Breguła
Forum Przestrzenie, ul. Marii Konopnickiej 28


8.06 Czwartek

18.00
spotkanie
Sony prezentuje: Anomalia
Spotkanie z Janem Kriwolem
Prowadzący: Rafał Wylęgała – Trener Centralny w Sony
Fundacja Sztuk Wizualnych, ul. Ślusarska 9


9.06 Piątek

18.00
spotkanie
Akademia Fotografii oraz The Hidden Photo zapraszają na spotkanie spotkanie z Weroniką Gęsicką o narracji fotograficznej i manipulacji obrazem
Akademia Fotografii, ul. Grodzka 60


10.06 Sobota

10.06, 11.06
warsztaty
12.00–17.00
Akademia Fotografii zaprasza na plener w ramach działań Instytutu Badań Niepoważnych
Prowadzenie: Tymon Nogalski
Start: Centrum festiwalowe, ul. Rakowicka 22

15.00
oprowadzanie po wystawie (PL)
Wojna, jaką widzimy
Prowadzenie: Agnieszka Dwernicka
Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki, pl. Szczepański 3a

17.00
prezentacja książki (PL)
Spotkanie z Tymonem Markowskim – prezentacja książki Flow
Fundacja Sztuk Wizualnych, ul. Ślusarska 9


11.06 Niedziela

15.00
oprowadzanie po wystawie (PL)
My także tańczymy
Prowadzenie: Agnieszka Dwernicka
Muzeum Fotografii w Krakowie, ul. Rakowicka 22

17.00
prezentacja książki (PL)
Spotkanie z uczestnikami Programu Mentorskiego Sputnik Photos i prezentacja książki No 5
Fundacja Sztuk Wizualnych, ul. Ślusarska 9

16.06 Piątek

18.00
Spotkanie mistrzowskie (PL)
O Andrzeju Georgiewie rozmawiają Karolina Puchała-Rojek, Jędrzej Sokołowski, Juliusz Sokołowski i Tomasz Drzazgowski
Prowadzenie: Michał Nogaś
currentart.space, ul. Basztowa 4/1

20.00
prezentacja książki (PL)
Spotkanie z Tomaszem Gotfrydem – prezentacja książki Zamknięte
Prowadzenie: Karol Hordziej
Studio Luma, ul. Ślusarska 9


17.06 Sobota

17.06, 18.06
warsztaty
10.00–16.00
Akademia Fotografii zaprasza na warsztaty fotoreportażu
Prowadzenie: Patryk Karbowski
Zapisy: photomonth@akademiafotografii.pl
Akademia Fotografii, ul. Grodzka 60

12.00
wycieczka rowerowa Tour de Festiwal 
Zespół festiwalu oprowadza po wystawach Miesiąca Fotografii w Krakowie
Start: Centrum festiwalowe, ul. Rakowicka 22

16.00
piknik i atrakcje
NIEUROCZYSTE ZAKOŃCZENIE FESTIWALU
Fundacja Sztuk Wizualnych, ul. Ślusarska 9