Bądź turystą w swoim mieście – odwiedź wystawy Miesiąca Fotografii w Krakowie!

Miesiąc Fotografii w Krakowie dołącza do akcji „Bądź turystą w swoim mieście”! Spędź ciekawie nadchodzące tygodnie i zaplanuj wycieczkę po krakowskich galeriach i muzeach, w których dostępne będą nasze wystawy. Startujemy już w piątek 26 czerwca!

Codzienne obowiązki sprawiają, że zapominamy, w jak niezwykłym miejscu mieszkamy, i brakuje nam czasu, by zachwycać się jego ulotnym pięknem. Po trudnych miesiącach izolacji nareszcie wychodzimy z domów i spoglądamy na nasze miasto inaczej niż dotychczas. Dzięki temu my, mieszkańcy, mamy okazję zamienić się w… odkrywców Krakowa. Możemy spojrzeć na niego oczami zwiedzającego, zadającego pytania dziecka, żądnego przygód turysty. Mamy niepowtarzalną okazję, by zostać turystą we własnym mieście: zajrzeć do nieznanych wcześniej miejsc, spacerować zagubionymi maleńkimi uliczkami, zwiedzić znane (ale czy na pewno?) sale muzealne i zabytki, skosztować potraw w lokalach, w których wcześniej nie nigdy byliśmy. Dlaczego? Bo możemy – i dlatego, że nasze miasto nas potrzebuje.
www.badzturysta.pl

.

Pobierz mapkę Miesiąca Fotografii i zaplanuj swoje wizyty w galeriach i muzeach >

.

Po pięciu intensywnych tygodniach w trybie on-line tegoroczny Miesiąc Fotografii w Krakowie wchodzi w drugą fazę – od piątku 26 czerwca dostępne będą wystawy dla publiczności, zarówno w tradycyjnej, jak i nowej, nieoczekiwanej formule. Ostatni weekend czerwca będzie okazją, by – przy zachowaniu rygorów sanitarnych – obejrzeć wystawy, spotkać się z ich twórcami i kuratorami lub wziąć udział w performensach.

.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku, by być na bieżąco >

Udostępnij ten artykuł
Skip to content