HARMONOGRAM
Miesiąc Fotografii 2022
SAVE THE DATE: 26.05–26.06
CENTRUM FESTIWALOWE
Pałac Ogińskich i Potulickich, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 4
Czynne: 26.05–29.05.2022, 11:00–19:00
PUNKT INFO
MuFo Rakowicka, ul. Rakowicka 22A
Czynne: 26.05-29.05, czw.–sb. 12:00–18:00, nd. 12:00–17:00
Foto Update: spotkanie z Caroline Tompkins
MuFo26.05.2022, 18:00Sadzenie słoneczników w ramach gestu solidarności z Ukrainą
Pałac Ogińskich i Potulickich, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 426.05.2022, 18:30FRINGE CENTRALNY, 8304
Pałac Ogińskich i Potulickich, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 426.05.2022, 19:00–21:00otwarcie wystawy
NAWARA.FRINGE TECHNOMATE 93806391.8304
Klub Spotkań Poczta Główna, ul. Westerplatte 2026.05.2022, 21:00impreza otwarcia FRINGE’a
Konferencja WELCOME: Interdyscyplinarne spojrzenie na kryzys migracyjny oraz promocja publikacji WELCOME
Aula Akademii Sztuk Pięknych, pl. Jana Matejki 1327.05.2022, 13:00–18:0013:00 Panel Refugees (un)welcome | 15:00 Panel hoW ARe you? | 17:00 Wykład Andy Rottenberg: Przepustki do raju
Ula Urban – Bezkresne pola nieludzkiej ziemi
Pacura Studios, ul. Ślusarska 927.05.2022, 12:00otwarcie instalacji / FRINGE
Krystyna Korpyta – Bottega bigosse
Rynek Podgórski 827.05.2022, 14:00otwarcie wystawy kioskowej / FRINGE
Hailun Luo – Yaya
Galeria Widna, ul. Grzegórzecka 3127.05.2022, 16:00–18:00otwarcie wystawy / ShowOFF
Chloé Milos Azzopardi – Wymiana #2 / The Exchange #2
Galeria Piana, ul. Retoryka 2427.05.2022, 16:30–18:00otwarcie wystawy / ShowOFF
Ewa Doroszenko, Jacek Doroszenko – Widok na oceany / View of the Oceans
Dom Norymberski, ul. Skałeczna 227.05.2022, 17:00–18:30otwarcie wystawy gościnnej
Dominik Ritszel – SPAZMATIKON
Galeria ASP, ul. Basztowa 1827.05.2022, 18:00–19:30otwarcie wystawy gościnnej
Ramię w Ramię / Arm in Arm
Galeria Szara Kamienica, Rynek Główny 727.05.2022, 19:00-21:00otwarcie wystawy
Nie od razu zbudowano / Wasn't Built in a Day
Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki, Rynek Główny 2027.05.2022, 19:00–21:00otwarcie wystawy
Ostatnia wódka w Krakowie
Forum Przestrzenie / Forum Lato, ul. Marii Konopnickiej 2827.05.2022, 21:00koncert zespołu NAGROBKI | wstęp wolny
Oprowadzanie Od kamery obskury do aparatów cyfrowych | Prowadzenie: Marek Maszczak
MuFo28.05.2022 | 11:00Kolektyw Turnus – My mrówy, mrówy Turnusu
Dworek Białoprądnicki, Papiernicza 228.05.2022, 12:00–18:00piknik oraz budowanie rzeźby społecznej / FRINGE
Piorunujące otwarcie wystawy I Was Lookin' Back To See If You Were Lookin' Back At Me To See Me Lookin' Back At You
Muzeum Nowej Huty (Oddział Muzeum Krakowa), os. Centrum E128.05.2022| 13:00–15:00 (otwarcie) & 13:00–18:00 co 30 min. (pokaz)Hegel Industries zaprasza na pokaz 2MV [dwa megawolty]
Oprowadzanie z przewodnikiem MuFo | Prowadzenie: Cezary Luty
MuFo28.05.2022, 13:00Oprowadzanie autorskie po wystawie Widok na oceany | Prowadzenie: Ewa Doroszenko i Jacek Doroszenko
Dom Norymberski, ul. Skałeczna 228.05.2022, 15:00Tori Ferenc – W oczekiwaniu / In Waiting
Galeria ZPAF, ul. św. Tomasza 2428.05.2022, 15:30–17:00otwarcie wystawy / ShowOFF
Katarzyna Szweda – There Is No One Nearby to Share With
Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA, ul. Nadwiślańska 2–428.05.2022, 16:00–18:00otwarcie wystawy / ShowOFF
O weryfikacji faktów rozmawiają Witek Orski i Krzysztof Pijarski z Mają Czarnecką (AFP)
MuFo, ul. Rakowicka 22A28.05.2022, 16:00Prezentacja projektów studentów Filmówki | Witek Orski i Krzysztof Pijarski
MuFo Rakowicka, ul. Rakowicka 22A 28.08.2022, 17:30Hanna Rozpara – Przezroczystość / Transparency
Galeria Podbrzezie Uniwersytetu Pedagogicznego, ul. Podbrzezie 328.05.2022, 17:30–19:00otwarcie wystawy / ShowOFF
Anna Solecka – Ojczyzna / Homeland
Galeria Podbrzezie Uniwersytetu Pedagogicznego, ul. Podbrzezie 328.05.2022, 17:30–19:00otwarcie wystawy / ShowOFF
Najwyższa forma sztuki / The Highest Form of Art | Hleb Burnashev, Ihar Hancharuk, Ala Savashevich
Pałac Ogińskich i Potulickich, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 428.05.2022, 19:00–21:00otwarcie wystawy
Czytanie horrorem. W stronę radykalnej (teorii) interpretacji | Prowadzenie: dr hab. Dariusza Brzostka
28.05.2022, 19:00wykład do wystawy Dominika Ritszela SPAZMATIKON
Sobotni after | Virtual Geisha & Human Inside
Piękny Pies, plac Wolnica 928.05.2022 | 22:00wstęp wolny
Oprowadzanie kuratorskie Jak zrobić wystawę i nie wpaść w pułapkę? | Prowadzenie: Dominik Kuryłek
MuFo29.05.2022, 11:00Wycieczka dla rodzin z dziećmi Wielka przygoda fotograficzna duszka MuFka | Prowadzenie: Małgorzata Fatalska
MuFo29.05.2022, 12:00Oprowadzanie kuratorskie po wystawie Nie od razu zbudowano | Prowadzenie: Stanisław Ruksza
Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki, Rynek Główny 2029.05.2022, 12:30Warsztaty Czy mogę ci zrobić zdjęcie? Kiedy odpowiedź „tak” niesie ze sobą dylemat | Prowadzenie: Dorota Borodaj i Tomasz Kaczor
MuFo Rakowicka, ul. Rakowicka 22A 29.05.2022, 15:00zapisy: photomonth.com/warsztaty
Oprowadzanie kuratorskie po wystawie I Was Lookin’ | Prowadzenie: Magdalena Kownacka i Anna Olszewska
Muzeum Nowej Huty (Oddział Muzeum Krakowa), os. Centrum E129.05.2022, 15:00Maria Słabek & Olga Neugebauer – Wasze bloki są zajebiste
Bronowice, ul. Krakusów 1A29.05.2022 | 16:00festyn z mieszkańcami i wystawa osiedlowych totemów / FRINGE
Wymyślanie Równości I | Prowadzenie: Dorota Ogrodzka
Dom Utopii, os. Szkolne 26A30.05.2022, 17:00–20:00zapisy: photomonth.com/warsztaty
Wymyślanie Równości II | Prowadzenie: Dorota Ogrodzka
Dom Utopii, os. Szkolne 26A31.05.2022, 10:00–14:00zapisy: photomonth.com/warsztaty
Warsztaty Czego chce fotografia? | Prowadzenie: Karolina Gembara
Dom Utopii, os. Szkolne 26A31.05.2022, 16:00–19:00zapisy: photomonth.com/warsztaty
Warsztaty FIERCEBODY | Prowadzenie: Marta Ziółek
Dom Utopii, os. Szkolne 26A2.06.2022, 15:00–18:00zapisy: photomonth.com/warsztaty
Foto Update: spotkanie Iharem Hancharukiem
MuFo2.06.2022, 18:00Warsztaty Czarna skóra w Polsce | Prowadzenie: Karol Wilczyński, Mariam Masudi (Salam Lab)
MuFo Rakowicka, ul. Rakowicka 22A3.06.2022, 18:00zapisy: photomonth.com/warsztaty
Julia Walkowiak i Mikołaj Tkacz – Yoshimurka (murka murka)
Lotnisko Kraków-Czyżyny-Rakowice4.06.2022, 12:00–16:00performans dźwiękowy / FRINGE
Wykład Jak pokazać katastrofę klimatyczną? O skuteczności obrazów | Prowadzenie: Paweł Szypulski (Fundacja Greenpeace Polska)
MuFo Rakowicka, ul. Rakowicka 22A4.06.2022, 14:00Rozmowa Ratujmy ludzi na granicy | Rozmówcy: Katarzyna Szymielewicz (Fundacja Panoptykon), Michał Nogaś
MuFo Rakowicka, ul. Rakowicka 22A4.06.2022, 16:00Dworek(pop)kultury. O fotografii i sztukach wizualnych | Rozmowa Agaty Kempy z Tomaszem Gutkowskim
Dworek Białoprądnicki, ul. Papiernicza 25.06.2022, 11:00Węgiel, Woda, Miedź, instalacja, realizacja i konsultacja merytoryczna | Prowadzenie: Joanna Nikodem
Muzeum Nowej Huty (Oddział Muzeum Krakowa), os. Centrum E15.06.2022, 13:00autorskie oprowadzanie po wystawie I Was Lookin’ Back To See If You Were Lookin’ Back At Me To See Me Lookin’ Back At You
Sara Perovic – My Father’s Legs
Park im. Henryka Jordana, al. 3 Maja 115.06.2022, 13:00–15:30finisaż wystawy & partyjka tenisa
Grill z Olą Nenko – Nadając nowy sens
ROD Małe Błonia, ul. Piastowska 185.06.2022, 16:00Czym jest „obraza uczuć religijnych” w świetle prawa? Kiedy działanie z obrazem może „urazić uczucia”, a kiedy jest wyrazem przemocy? | Prowadzący: Adam Bodnar
Dworek Białoprądnicki, ul. Papiernicza 28.06.2022, 14:00Jedziemy do Łodzi na FOTOFESTIWAL
Łódź9.06.2022więcej informacji na stronie: fotofestiwal.com/2022
Warsztat Queerowanie obrazów| Prowadzenie: Liliana Zeic
MuFo Rakowicka, ul. Rakowicka 22A10.06.2022, 16:00zapisy: photomonth.com/warsztaty
Spotkanie z Yulią Frolovą, uczestniczką wystawy Ramię w Ramię
Galeria Szara Kamienica, Rynek Główny 711.06.2022, 18:00Performance i akcja uliczna Spis Powszechny Przestrzeni Reklamowych
12.06.2022, 15:00Zobacz: Brytania
MuFo15.06.2022, 18:00otwarcie wystawy
Oprowadzanie kuratorskie Zobacz: Brytania | Prowadzenie: Ralph Goertz
MuFo16.06.2022, 12:00Oprowadzanie muzyczne Zobacz: Brytania | Prowadzenie: Jarek Szubrycht
MuFo18.06.2022, 17:00Foto Update: spotkanie z Yulią Krivich
MuFo23.06.2022, 18:00Oprowadzanie po wystawie Nie od razu zbudowano
Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki, Rynek Główny 2024.06.2022, 17:30Debata Fotografia dokumentalna | Karolina Gembara, Monika Szewczyk-Wittek, Wojciech Wilczyk
MuFo25.06.2022 | 17:00Warsztaty Czego chce fotografia? | Karolina Gembara
MuFo25.06.2022 | 11:00zapisy: photomonth.com/warsztaty
Warsztaty Jak myśleć i pisać o obrazach? | Witek Orski
MuFo26.06.2022 | 13:00zapisy: photomonth.com/warsztaty
Oprowadzanie kuratorskie po wystawie I Was Lookin’ | Prowadzanie: Magdalena Kownacka i Anna Olszewska
Muzeum Nowej Huty (Oddział Muzeum Krakowa), os. Centrum E126.06.2022, 15:30NIEUROCZYSTE ZAKOŃCZENIE FESTIWALU
Skład Solny, ul. Na Zjeździe 826.06.2022, 18:00–0:00
BILETY i ZAPISY
Wystawy
Bunkier Sztuki: 10 zł N / 5 zł U
Muzeum Nowej Huty: 14 zł N / 10 zł U / w śr. wstęp wolny
Cricoteka: 5 zł N / 3 zł U
Pozostałe wystawy: dobrowolna wpłata
Wydarzenia
Otwarcia wystaw: wstęp wolny
Warsztaty z cyklu Dlaczego obrazy?: wstęp wolny | zapisy: photomonth.com/warsztaty
MuFo zaprasza: bilety.mufo.krakow.pl | +48 602 638 560
Publikacja WELCOME
Koncepcja: Kolektyw MNRT
Redaktorka: Natalia Wiernik
Wydawcy: Fundacja Sztuk Wizualnych, Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie
Cena: 179 PLN (dochód ze sprzedaży zostanie przekazany Fundacji Ocalenie)
WYSTAWY
Wszystkie wystawy szczegółowo są opisane na stronie: photomonth.com/pl/wystawy-2022/.
I Was Lookin’ Back To See If You Were Lookin’ Back At Me To See Me Lookin’ Back At You
Marek Chlanda, John Conway (demo: Fabian Hemmer), Johann Wolfgang von Goethe, Władysław Hasior, Henryk Hermanowicz, Karolina Jarzębak, Irena Kalicka i Janek Płatek, Katarzyna Kozyra, Ville Lenkkeri, Józef Lewicki, Marx Machines Inc., Andrea Natella, post_noviki, Mariusz Sołtysik, Dominik Stanisławski, Phil Wang/lucidrains
Kuratorki: Magdalena Kownacka, Anna Olszewska
Miejsce: Muzeum Nowej Huty (Oddział Muzeum Krakowa), os. Centrum E1
Czynne: 28.05–26.06, 16.06 nieczynne
śr.–nd. 10:00–17:00
Weekend otwarcia: 28–29.05, 10:00–19:00
Bilety: 14 zł N / 10 zł U / w śr. wstęp wolny
Nie od razu zbudowano
Maciej Cholewa, Michał Jankowski, Nagrobki (Maciej Salamon, Adam Witkowski), Grażyna Monika Olszewska / Rufus, Marta Romankiv, Łukasz Surowiec, Aga Szreder i Rafał Żwirek, Andrzej Wasilewski
Kurator: Stanisław Ruksza
Miejsce: Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki, Rynek Główny 20
Czynne: 27.05–26.06
wt.–nd. 12:00–19:00
Bilety: bilety: 10 zł N / 5 zł U
Ramię w Ramię R[w]R
Galeria Czwartek i 1/2 Slava Ukraini!
24/2 Artystki i artyści z Polski i Ukrainy
Miejsce: Galeria Szara Kamienica, Rynek Główny 6
Czynne: 27.05-26.06
czw.–pt. 15:00–19:00, sb.–nd. 11:00–19:00
Najwyższa forma sztuki
Hleb Burnashev, Ihar Hancharuk, Ala Savashevich
Kurator: Adam Pańczuk
Miejsce: Pałac Ogińskich i Potulickich, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 4
Czynne: Czynne: 27.05–26.06
czw.–pt. 15:00–19:00, sb.–nd. 11:00–19:00
Tori Ferenc – W oczekiwaniu
Kuratorka: Lola Paprocka
Miejsce: Galeria ZPAF, ul. św. Tomasza 24
Czynne: 27.05–26.06
czw.–pt. 15:00–19:00, sb.–nd. 11:00–19:00
Chloé Milos Azzopardi – Wymiana #2
Kurator: Iñaki Domingo
Miejsce: Galeria Piana, ul. Retoryka 24
Czynne: 27.05–26.06
czw.–pt. 15:00–19:00, sb.–nd. 11:00–19:00
oraz performance – różne lokalizacje w dniach 26–29.05 od 15:00–18:00
Hailun Luo – Yaya
Kuratorka: Katarzyna Kozyra
Miejsce: Galeria Widna, ul. Grzegórzecka 31
Czynne: 27.05–26.06
czw.–pt. 15:00–19:00, sb.–nd. 11:00–19:00
Hanna Rozpara – Przezroczystość
Kuratorka: Clare Strand
Miejsce: Galeria Podbrzezie Uniwersytetu Pedagogicznego, ul. Podbrzezie 3
Czynne: 27.05–26.06
czw.–pt. 15:00–19:00, sb.–nd. 11:00–19:00
Anna Solecka – Ojczyzna
Kuratorka: Inga Schneider
Miejsce: Galeria Podbrzezie Uniwersytetu Pedagogicznego, ul. Podbrzezie 3
Czynne: 27.05–26.06
czw.–pt. 15:00–19:00, sb.–nd. 11:00–19:00
Katarzyna Szweda – There Is No One Nearby to Share With
Kuratorka: Magdalena Ujma
Miejsce: Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA, ul. Nadwiślańska 2–4
Czynne: 27.05–26.06
czw.–nd. 11:00–19:00
Bilety: 5 zł N / 3 zł U
Ewa Doroszenko, Jacek Doroszenko – Widok na oceany
Miejsce: Dom Norymberski, ul. Skałeczna 2
Czynne: 27.05–17.06
czw.–pt. 15:00–19:00, sb.–nd. 11:00–19:00
27–29.05, pt.–nd. 11:00–19:00
4–5.06, sb.–nd. 11:00–19:00
31.05–3.06, 7–17.06 wt.–czw. 12:00–18:00
Wystawa (un)WELCOME
Pamela Bożek, Adelina Cimochowicz, Monika Drożyńska, Justyna Górniak, Omar Marquez, Maria Mathiasova, Anastasija Nekipelaya, Joanna Rajkowska, Marta Romankiv, Irmina Rusicka, Elena Subach, Natalia Wiernik, Krzysztof Wodiczko
Kuratorka: Joanna Kunert (Kolektyw MNRT)
Miejsce: Galeria ASP, Plac Jana Matejki 13 (piętro 1 i 2)
Czynne: 26.05–26.06, wt.–nd. 13:00–19:00
Dominik Ritszel – SPAZMATIKON
Kuratorka: Emilia Kutrzeba
Miejsce: Galeria ASP, ul. Basztowa 18
Czynne: 14.05–30.06, wt.–nd. 13:00–19:00
FRINGE CENTRALNY: 8304
Wystawa 28 studentów i studentek Katedr oraz Wydziału fotografii Akademii Sztuki w Szczecinie, Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu i Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi
Akademia Sztuki w Szczecinie
Aleksandr Demianiuk, Wiktoria Kucharczak, Martyna Pasternak,Paulina Pawłowska, Klaudia Prabucka, Kamil Winnicki, Mikołaj Wojnar, Izabela Wowczko, Melania Wróblewska
Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu
Daniel Dąbrowski, Lena Peplińska, Jakub Rudzik, Andrzej Staniek, Andrzej Szwabe, Maciej Szymkowiak, Kristina Visotskaya, Rafał Wojciechowski, Klara Woźniak
Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi
Bartosz Fatek, Natalia Godek, Alicja Godyń, Nilo Hartman, Jakub Jezierski, Monika Jóźwicka, Michalina Kacperak, Hanna Nawrot, Grzegorz Piotrowski, Sonia Witak
Kuratorki: Patrycja Filarska, Maja Pasternak
Miejsce: Pałac Ogińskich i Potulickich, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 4
Czynne: 26.05–26.06
czw.–pt. 15:00–19:00, sb.–nd. 11:00–19:00
Sara Perovic – My Father’s Legs
Wystawa outdoorowa & partyjka tenisa
Kuratorka: Urszula Kahul
Miejsce: Park im. Henryka Jordana, al. 3 Maja 11
Czynne: 27.05–5.06, 24h
Maria Słabek & Olga Neugebauer – Wasze bloki są zajebiste
Wystawa osiedlowych totemów & festyn z mieszkańcami
Miejsce: Bronowice, ul. Krakusów 1A
Czynne: 27.05–5.06, 24h
oraz festyn: 29.05, 16:00
Krystyna Korpyta – Bottega bigosse
Wystawa kioskowa
Miejsce: Rynek Podgórski 8
Czynne: 27.05–6.06, 24h
oraz sprzedaż kioskowa: 1.06, 13:00–16:00
Ula Urban – Bezkresne pola nieludzkiej ziemi
Instalacja miejska
Miejsce: Pacura Studios, ul. Ślusarska 9
Czynne: 27.05–6.06, 24h
wt.–pt. 11:00–19:00, sb. 9:00–17:00
MUZEUM FOTOGRAFII W KRAKOWIE ZAPRASZA
Wystawa główna Co robi zdjęcie?
MuFo Rakowicka, ul. Rakowicka 22A
Czynne: wt. 11:00-19:00, śr–pt. 10:00–18:00, sb.–nd. 11:00–19:00
Bilety: 23 zł N / 15 zł U
· Oprowadzanie Od kamery obskury do aparatów cyfrowych | Prowadzenie: Marek Maszczak | 28.05, 11:00
· Oprowadzanie z przewodnikiem MuFo | Prowadzenie: Cezary Luty | 28.05, 13:00
· Oprowadzanie kuratorskie Jak zrobić wystawę i nie wpaść w pułapkę? | Prowadzenie Dominik Kuryłek | 29.05, 11:00
· Wycieczka dla rodzin z dziećmi Wielka przygoda fotograficzna duszka MuFka | Prowadzenie: Małgorzata Fatalska | 29.05, 12:00
Wystawa czasowa Zobacz: Brytania / Facing Britain (otwarta od 15.06)
Kuratorzy: Ralph Goertz, Dominik Kuryłek
MuFo Rakowicka, ul. Rakowicka 22A
Czynne: wt. 11-19, śr.–pt. 10–18, sb.–nd. 11–19
Bilety: 15 zł N / 10 zł U
· Oprowadzanie kuratorskie | Prowadzenie: Ralph Goertz | 16.06, 12:00
· Oprowadzanie muzyczne | Prowadzenie: Jarek Szubrycht | 18.06, 17:00
Cykl Foto Update
Bilety: 5 zł / zapisy
· Spotkanie z Caroline Tompkins | 26.05, 18:00
· Spotkanie z Iharem Hancharukiem | 02.06, 18:00
· Spotkanie z Yulią Krivich | 23.06, 18:00
Debata Fotografia dokumentalna
Udział wezmą: Karolina Gembara, Monika Szewczyk-Wittek, Wojciech Wilczyk
Data: 25.06, 17:00
W ramach cyklu Dlaczego obrazy?
O weryfikacji faktów rozmawiają Witek Orski i Krzysztof Pijarski z Mają Czarnecką (AFP) | MuFo Rakowicka, ul. Rakowicka 22A | 28.05, 16:00
Prezentacja projektów studentów Filmówki | Witek Orski i Krzysztof Pijarski | MuFo Rakowicka, ul. Rakowicka 22A | 28.05, 17.30
Warsztaty Czy mogę ci zrobić zdjęcie? Kiedy odpowiedź „tak” niesie ze sobą dylemat | Dorota Borodaj, Tomasz Kaczor | MuFo Rakowicka, ul. Rakowicka 22A | 29.05, 15:00
Warsztaty Wymyślanie Równości | Dorota Ogrodzka | Dom Utopii, os. Szkolne 26A | 30.05, 17:00-20:00; 31.05, 10:00-14:00
Warsztaty dla młodzieży Czego chce fotografia? | Karolina Gembara | Dom Utopii, os. Szkolne 26A | 31.05, 16:00
Warsztaty FIERCEBODY | Marta Ziółek | Dom Utopii, os. Szkolne 26A | 2.06, 15:00
Warsztaty Czarna skóra w Polsce | Karol Wilczyński, Mariam Masudi (Salam Lab)| MuFo Rakowicka, ul. Rakowicka 22A | 3.06, 18:00
Wykład Jak pokazać katastrofę klimatyczną, czyli o skuteczności obrazów | Paweł Szypulski (Fundacja Greenpeace Polska)| MuFo Rakowicka, ul. Rakowicka 22A | 4.06, 14:00
Rozmowa Ratujmy ludzi na granicy | Katarzyna Szymielewicz (Fundacja Panoptykon), Michał Nogaś | MuFo Rakowicka, ul. Rakowicka 22A | 4.06, 16:oo
Wykład Czym jest obraza uczuć religijnych w świetle prawa? Kiedy działanie z obrazem może urazić uczucia, a kiedy jest wyrazem przemocy? | Adam Bodnar | Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki, ul. Papiernicza 2 | 8.06, 14:00
Warsztaty Queerowanie obrazów | Liliana Zeic | MuFo Rakowicka, ul. Rakowicka 22A | 10.06, 16:00
Performance Spis Powszechny Przestrzeni Reklamowych | Szymon Zakrzewski | akcja uliczna, start: ul. Madalińskiego 1 | 12.06, 15:00
Konferencja WELCOME. Interdyscyplinarne spojrzenie na kryzys migracyjny.
Miejsce: Aula Akademii Sztuk Pięknych, pl. Matejki 13
Data: 27.05 13:00–18:00
13.00 Panel: Refugees (un)welcome
Prowadzenie: dr Natasza Styczyńska (UJ)
Uczestnicy: Magdalena Chodownik, Karolina Czerska-Shaw, Grażyna Makara, Jacek Kołtan
15.00 Panel: hoW ARe you?
Prowadzenie: Asia Tsisar
Uczestnicy: Pamela Bożek, Yulia Krivich, Kaja Kusztra, Ala Savashevich
17.00 Przepustki do raju – Anda Rottenberg
Oprowadzania, warsztaty, spotkania, imprezy
Oprowadzanie kuratorskie po wystawie I Was Lookin’ | Magdalena Kownacka, Anna Olszewska| Muzeum Nowej Huty (Oddział Muzeum Krakowa), os. Centrum E1| 29.05, 15:00
Oprowadzanie po wystawie I Was Lookin’: Węgiel, Woda, Miedź, instalacja, realizacja i konsultacja merytoryczna | Joanna Nikodem| Muzeum Nowej Huty (Oddział Muzeum Krakowa), os. Centrum E1| 5.06, 13:00
Oprowadzanie kuratorskie po wystawie I Was Lookin’ | Magdalena Kownacka, Anna Olszewska| Muzeum Nowej Huty (Oddział Muzeum Krakowa), os. Centrum E1| 29.05, 15:00
Warsztaty Ramię w Ramię Flaneur Fotospacer | Yulia Frolova, Wiktor Malinowski | 11.06, 10:00-15:00
Spotkanie z artystami Ramię w Ramię | Yulia Frolova, Wiktor Malinowski | Galeria Szara Kamienica, Rynek Główny 7| 11.06, 18:00
FRINGE
Performans dźwiękowy Yoshimurka (murka murka) | Julia Walkowiak i Mikołaj Tkacz | Lotnisko Kraków-Czyżyny-Rakowice | 4.06, 12:00–16:00
Nadając nowy sens | Ola Nenko | ROD Małe Błonia, ul. Piastowska 18 | 5.06, 16:00
Piknik oraz budowanie rzeźb społecznych My mrówy, mrówy Turnusu | Kolektyw Turnus | Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki, ul. Papiernicza 2 | 28.05, 12:00–18:00
Sadzenie słoneczników w ramach gestu solidarności z Ukrainą | Pałac Ogińskich i Potulickich, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 4 | 26.05, 18:30
Krakowski Festiwal Filmowy | 29.05–12.06
Wystawa Niechciana stołeczność | MCK | do 5.06
KRAKERS Cracow Art Week | 10.06–17.06
Wodecki Twist | 10.06–12.06
Wodna Masa Krytyczna | 18.06