HARMONOGRAM

Miesiąc Fotografii 2022

SAVE THE DATE: 26.05–26.06

CENTRUM FESTIWALOWE

Seminarium (Pałac Ogińskich i Potulickich), ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 4

Czynne: 26.05–29.05.2022, 11:00–19:00

PUNKT INFO

MuFo Rakowicka, ul. Rakowicka 22A

Czynne: 26.05-29.05, czw.–sb. 12:00–18:00, nd. 12:00–17:00

  • Foto Update: spotkanie z Caroline Tompkins

    MuFo26.05.2022, 18:00
  • Sadzenie słoneczników w ramach gestu solidarności z Ukrainą

    Seminarium, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 426.05.2022, 18:30
  • FRINGE CENTRALNY, 8304

    Seminarium, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 426.05.2022, 19:00–21:00

    otwarcie wystawy

  • NAWARA.FRINGE TECHNOMATE 93806391.8304

    Klub Spotkań Poczta Główna, ul. Westerplatte 2026.05.2022, 21:00

    impreza otwarcia FRINGE’a

  • Konferencja WELCOME: Interdyscyplinarne spojrzenie na kryzys migracyjny oraz promocja publikacji WELCOME

    Aula Akademii Sztuk Pięknych, pl. Jana Matejki 1327.05.2022, 13:00–18:00

    13:00 Panel Refugees (un)welcome | 15:00 Panel hoW ARe you? | 17:00 Wykład Andy Rottenberg: Przepustki do raju

  • Ula Urban – Bezkresne pola nieludzkiej ziemi

    Pacura Studios, ul. Ślusarska 927.05.2022, 12:00

    otwarcie instalacji / FRINGE

  • Krystyna Korpyta – Bottega bigosse

    Rynek Podgórski 827.05.2022, 14:00

    otwarcie wystawy kioskowej / FRINGE

  • Tori Ferenc – W oczekiwaniu / In Waiting

    Galeria ZPAF, ul. św. Tomasza 2427.05.2022, 16:00–17:30

    otwarcie wystawy / ShowOFF

  • Chloé Milos Azzopardi – Wymiana #2 / The Exchange #2

    Galeria Piana, ul. Retoryka 2427.05.2022, 16:30–18:00

    otwarcie wystawy / ShowOFF

  • Ewa Doroszenko, Jacek Doroszenko – Widok na oceany / View of the Oceans

    Dom Norymberski, ul. Skałeczna 227.05.2022, 17:00–18:30

    otwarcie wystawy gościnnej

  • Dominik Ritszel – SPAZMATIKON

    Galeria ASP, ul. Basztowa 1827.05.2022, 18:00–19:30

    otwarcie wystawy gościnnej

  • Ramię w Ramię / Arm in Arm

    Galeria Szara Kamienica, Rynek Główny 727.05.2022, 19:00-21:00

    otwarcie wystawy

  • Nie od razu zbudowano / Wasn't Built in a Day

    Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki, Rynek Główny 2027.05.2022, 19:00–21:00

    otwarcie wystawy

  • Ostatnia wódka w Krakowie

    Forum Przestrzenie / Forum Lato, ul. Marii Konopnickiej 2827.05.2022, 21:00

    koncert zespołu NAGROBKI | wstęp wolny

  • Oprowadzanie Od kamery obskury do aparatów cyfrowych | Prowadzenie: Marek Maszczak

    MuFo28.05.2022 | 11:00
  • Kolektyw Turnus – My mrówy, mrówy Turnusu

    Dworek Białoprądnicki, Papiernicza 228.05.2022, 12:00–18:00

    piknik oraz budowanie rzeźby społecznej / FRINGE

  • Piorunujące otwarcie wystawy I Was Lookin' Back To See If You Were Lookin' Back At Me To See Me Lookin' Back At You

    Muzeum Nowej Huty (Oddział Muzeum Krakowa), os. Centrum E128.05.2022| 13:00–15:00 (otwarcie) & 13:00–18:00 co 30 min. (pokaz)

    Hegel Industries zaprasza na pokaz 2MV [dwa megawolty]

  • Oprowadzanie z przewodnikiem MuFo | Prowadzenie: Cezary Luty

    MuFo28.05.2022, 13:00
  • Oprowadzanie autorskie po wystawie Widok na oceany | Prowadzenie: Ewa Doroszenko i Jacek Doroszenko

    Dom Norymberski, ul. Skałeczna 228.05.2022, 15:00
  • Hailun Luo – Yaya

    Galeria Widna, ul. Grzegórzecka 3128.05.2022, 15:30–17:00

    otwarcie wystawy / ShowOFF

  • Katarzyna Szweda – There Is No One Nearby to Share With

    Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA, ul. Nadwiślańska 2–428.05.2022, 16:00–17:30

    otwarcie wystawy / ShowOFF

  • O weryfikacji faktów rozmawiają Witek Orski i Krzysztof Pijarski z Mają Czarnecką (AFP)

    MuFo, ul. Rakowicka 22A28.05.2022, 16:00
  • Prezentacja projektów studentów Filmówki | Witek Orski i Krzysztof Pijarski

    MuFo Rakowicka, ul. Rakowicka 22A 28.08.2022, 17:30
  • Hanna Rozpara – Przezroczystość / Transparency

    Galeria Podbrzezie Uniwersytetu Pedagogicznego, ul. Podbrzezie 328.05.2022, 17:30–19:00

    otwarcie wystawy / ShowOFF

  • Anna Solecka – Ojczyzna / Homeland

    Galeria Podbrzezie Uniwersytetu Pedagogicznego, ul. Podbrzezie 328.05.2022, 17:30–19:00

    otwarcie wystawy / ShowOFF

  • Najwyższa forma sztuki / The Highest Form of Art | Hleb Burnashev, Ihar Hancharuk, Ala Savashevich

    Seminarium, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 428.05.2022, 19:00–21:00

    otwarcie wystawy

  • Czytanie horrorem. W stronę radykalnej (teorii) interpretacji | Prowadzenie: dr hab. Dariusza Brzostka

    28.05.2022, 19:00

    wykład do wystawy Dominika Ritszela SPAZMATIKON

  • Sobotni after | Virtual Geisha & Human Inside

    Piękny Pies, plac Wolnica 928.05.2022 | 22:00

    wstęp wolny

  • Oprowadzanie kuratorskie Jak zrobić wystawę i nie wpaść w pułapkę? | Prowadzenie: Dominik Kuryłek

    MuFo29.05.2022, 11:00
  • Wycieczka dla rodzin z dziećmi Wielka przygoda fotograficzna duszka MuFka | Prowadzenie: Małgorzata Fatalska

    MuFo29.05.2022, 12:00
  • Oprowadzanie kuratorskie po wystawie Nie od razu zbudowano | Prowadzenie: Stanisław Ruksza

    Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki, Rynek Główny 2029.05.2022, 12:30
  • Warsztaty Czy mogę ci zrobić zdjęcie? Kiedy odpowiedź „tak” niesie ze sobą dylemat | Prowadzenie: Dorota Borodaj i Tomasz Kaczor

    MuFo Rakowicka, ul. Rakowicka 22A 29.05.2022, 15:00

    zapisy: photomonth.com/warsztaty

  • Oprowadzanie kuratorskie po wystawie I Was Lookin’ | Prowadzenie: Magdalena Kownacka i Anna Olszewska

    Muzeum Nowej Huty (Oddział Muzeum Krakowa), os. Centrum E129.05.2022, 15:00
  • Maria Słabek & Olga Neugebauer – Wasze bloki są zajebiste

    Bronowice, ul. Krakusów 1A29.05.2022 | 16:00

    festyn z mieszkańcami i wystawa osiedlowych totemów / FRINGE

  • Wymyślanie Równości I | Prowadzenie: Dorota Ogrodzka

    Dom Utopii, os. Szkolne 26A30.05.2022, 17:00–20:00

    zapisy: photomonth.com/warsztaty

  • Wymyślanie Równości II | Prowadzenie: Dorota Ogrodzka

    Dom Utopii, os. Szkolne 26A31.05.2022, 10:00–14:00

    zapisy: photomonth.com/warsztaty

  • Warsztaty Czego chce fotografia? | Prowadzenie: Karolina Gembara

    Dom Utopii, os. Szkolne 26A31.05.2022, 16:00–19:00

    zapisy: photomonth.com/warsztaty

  • Warsztaty FIERCEBODY | Prowadzenie: Marta Ziółek

    Dom Utopii, os. Szkolne 26A2.06.2022, 15:00–18:00

    zapisy: photomonth.com/warsztaty

  • Foto Update: spotkanie Iharem Hancharukiem

    MuFo2.06.2022, 18:00
  • Warsztaty Czarna skóra w Polsce | Prowadzenie: Karol Wilczyński, Mariam Masudi (Salam Lab)

    MuFo Rakowicka, ul. Rakowicka 22A3.06.2022, 18:00

    zapisy: photomonth.com/warsztaty

  • Julia Walkowiak i Mikołaj Tkacz – Yoshimurka (murka murka)

    Lotnisko Kraków-Czyżyny-Rakowice4.06.2022, 12:00–16:00

    performans dźwiękowy / FRINGE

  • Wykład Jak pokazać katastrofę klimatyczną? O skuteczności obrazów | Prowadzenie: Paweł Szypulski (Fundacja Greenpeace Polska)

    MuFo Rakowicka, ul. Rakowicka 22A4.06.2022, 14:00
  • Rozmowa Ratujmy ludzi na granicy | Rozmówcy: Katarzyna Szymielewicz (Fundacja Panoptykon), Michał Nogaś

    MuFo Rakowicka, ul. Rakowicka 22A4.06.2022, 16:00
  • Dworek(pop)kultury. O fotografii i sztukach wizualnych | Rozmowa Agaty Kempy z Tomaszem Gutkowskim

    Dworek Białoprądnicki, ul. Papiernicza 25.06.2022, 11:00
  • Węgiel, Woda, Miedź, instalacja, realizacja i konsultacja merytoryczna | Prowadzenie: Joanna Nikodem

    Muzeum Nowej Huty (Oddział Muzeum Krakowa), os. Centrum E15.06.2022, 13:00

    autorskie oprowadzanie po wystawie I Was Lookin’ Back To See If You Were Lookin’ Back At Me To See Me Lookin’ Back At You

  • Sara Perovic – My Father’s Legs

    Park im. Henryka Jordana, al. 3 Maja 115.06.2022, 13:00–15:30

    finisaż wystawy & partyjka tenisa

  • Grill z Olą Nenko – Nadając nowy sens

    ROD Małe Błonia, ul. Piastowska 185.06.2022, 16:00
  • Czym jest „obraza uczuć religijnych” w świetle prawa? Kiedy działanie z obrazem może „urazić uczucia”, a kiedy jest wyrazem przemocy? | Prowadzący: Adam Bodnar

    Dworek Białoprądnicki, ul. Papiernicza 28.06.2022, 14:00
  • Jedziemy do Łodzi na FOTOFESTIWAL

    Łódź9.06.2022

    więcej informacji na stronie: fotofestiwal.com/2022

  • Warsztaty i spacer Ramię w Ramię | Prowadzący: Yulią Frolovą i Wiktorem Malinowskim

    Galeria Szara Kamienica, Rynek Główny 710.06.2022, 10:00
  • Warsztat Queerowanie obrazów| Prowadzenie: Liliana Zeic

    MuFo Rakowicka, ul. Rakowicka 22A10.06.2022, 16:00

    zapisy: photomonth.com/warsztaty

  • Spotkanie z Yulią Frolovą i Wiktorem Malinowskim, uczestnikami wystawy Ramię w Ramię

    Galeria Szara Kamienica, Rynek Główny 710.06.2022, 18:00
  • Performance i akcja uliczna Spis Powszechny Przestrzeni Reklamowych

    12.06.2022, 15:00
  • Zobacz: Brytania

    MuFo15.06.2022, 18:00

    otwarcie wystawy

  • Oprowadzanie kuratorskie Zobacz: Brytania | Prowadzenie: Ralph Goertz

    MuFo16.06.2022, 12:00
  • Oprowadzanie muzyczne Zobacz: Brytania | Prowadzenie: Jarek Szubrycht

    MuFo18.06.2022, 17:00
  • Foto Update: spotkanie z Yulią Krivich

    MuFo23.06.2022, 18:00
  • Oprowadzanie kuratorskie po wystawie I Was Lookin’ | Prowadzanie: Magdalena Kownacka i Anna Olszewska

    Muzeum Nowej Huty (Oddział Muzeum Krakowa), os. Centrum E125.06.2022, 15:00
  • Debata Fotografia dokumentalna | Karolina Gembara, Monika Szewczyk-Wittek, Wojciech Wilczyk

    MuFo25.06.2022 | 17:00
  • NIEUROCZYSTE ZAKOŃCZENIE FESTIWALU

    Skład Solny, ul. Na Zjeździe 826.06.2022, 18:00–0:00

BILETY i ZAPISY

Wystawy

Bunkier Sztuki: 10 zł N / 5 zł U

Muzeum Nowej Huty: 14 zł N / 10 zł U / w śr. wstęp wolny

Cricoteka: 5 zł N / 3 zł U

Pozostałe wystawy: dobrowolna wpłata

Wydarzenia

Otwarcia wystaw: wstęp wolny

Warsztaty z cyklu Dlaczego obrazy?: wstęp wolny | zapisy: photomonth.com/warsztaty

MuFo zaprasza: bilety.mufo.krakow.pl | +48 602 638 560

Publikacja WELCOME

Koncepcja: Kolektyw MNRT

Redaktorka: Natalia Wiernik

Wydawcy: Fundacja Sztuk Wizualnych, Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie

Cena: 179 PLN (dochód ze sprzedaży zostanie przekazany Fundacji Ocalenie)

WYSTAWY

Wszystkie wystawy szczegółowo są opisane na stronie: photomonth.com/pl/wystawy-2022/.

I Was Lookin’ Back To See If You Were Lookin’ Back At Me To See Me Lookin’ Back At You

Marek Chlanda, John Conway (demo: Fabian Hemmer), Johann Wolfgang von Goethe, Władysław Hasior, Henryk Hermanowicz, Karolina Jarzębak, Irena Kalicka i Janek Płatek, Katarzyna Kozyra, Ville Lenkkeri, Józef Lewicki, Marx Machines Inc., Andrea Natella, post_noviki, Mariusz Sołtysik, Dominik Stanisławski, Phil Wang/lucidrains

Kuratorki: Magdalena Kownacka, Anna Olszewska

Miejsce: Muzeum Nowej Huty (Oddział Muzeum Krakowa), os. Centrum E1

Czynne: 28.05–26.06, 16.06 nieczynne

śr.–nd. 10:00–17:00

Weekend otwarcia: 28–29.05, 10:00–19:00

Bilety: 14 zł N / 10 zł U / w śr. wstęp wolny

Nie od razu zbudowano

Maciej Cholewa, Michał Jankowski, Nagrobki (Maciej Salamon, Adam Witkowski), Grażyna Monika Olszewska / Rufus, Marta Romankiv, Łukasz Surowiec, Aga Szreder i Rafał Żwirek, Andrzej Wasilewski

Kurator: Stanisław Ruksza

Miejsce: Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki, Rynek Główny 20

Czynne: 27.05–26.06

wt.–nd. 12:00–19:00

Bilety: bilety: 10 zł N / 5 zł U

Ramię w Ramię R[w]R

Galeria Czwartek i 1/2 Slava Ukraini!

24/2 Artystki i artyści z Polski i Ukrainy

Miejsce: Galeria Szara Kamienica, Rynek Główny 7

Czynne: 27.05-26.06

czw.–pt. 15:00–19:00, sb.–nd. 11:00–19:00

Najwyższa forma sztuki

Hleb Burnashev, Ihar Hancharuk, Ala Savashevich

Kurator: Adam Pańczuk

Miejsce: Seminarium, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 4

Czynne: Czynne: 27.05–26.06

czw.–pt. 15:00–19:00, sb.–nd. 11:00–19:00

Tori Ferenc – W oczekiwaniu

Kuratorka: Lola Paprocka

Miejsce: Galeria ZPAF, ul. św. Tomasza 24

Czynne: 27.05–26.06

czw.–pt. 15:00–19:00, sb.–nd. 11:00–19:00

Chloé Milos Azzopardi – Wymiana #2

Kurator: Iñaki Domingo

Miejsce: Galeria Piana, ul. Retoryka 24

Czynne: 27.05–26.06

czw.–pt. 15:00–19:00, sb.–nd. 11:00–19:00

oraz performance – różne lokalizacje w dniach 26–29.05 od 15:00–18:00

Hailun Luo – Yaya

Kuratorka: Katarzyna Kozyra

Miejsce: Galeria Widna, ul. Grzegórzecka 31

Czynne: 27.05–26.06

czw.–pt. 15:00–19:00, sb.–nd. 11:00–19:00

Hanna Rozpara – Przezroczystość

Kuratorka: Clare Strand

Miejsce: Galeria Podbrzezie Uniwersytetu Pedagogicznego, ul. Podbrzezie 3

Czynne: 27.05–26.06

czw.–pt. 15:00–19:00, sb.–nd. 11:00–19:00

Anna Solecka – Ojczyzna

Kuratorka: Inga Schneider

Miejsce: Galeria Podbrzezie Uniwersytetu Pedagogicznego, ul. Podbrzezie 3

Czynne: 27.05–26.06

czw.–pt. 15:00–19:00, sb.–nd. 11:00–19:00

Katarzyna Szweda – There Is No One Nearby to Share With

Kuratorka: Magdalena Ujma

Miejsce: Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA, ul. Nadwiślańska 2–4

Czynne: 27.05–26.06

czw.–nd. 11:00–19:00

Bilety: 5 zł N / 3 zł U

Ewa Doroszenko, Jacek Doroszenko – Widok na oceany

Miejsce: Dom Norymberski, ul. Skałeczna 2

Czynne: 27.05–17.06

czw.–pt. 15:00–19:00, sb.–nd. 11:00–19:00

27–29.05, pt.–nd. 11:00–19:00

4–5.06, sb.–nd. 11:00–19:00

31.05–3.06, 7–17.06 wt.–czw. 12:00–18:00

Wystawa (un)WELCOME

Pamela Bożek, Adelina Cimochowicz, Monika Drożyńska, Justyna Górniak, Omar Marquez, Maria Mathiasova, Anastasija Nekipelaya, Joanna Rajkowska, Marta Romankiv, Irmina Rusicka, Elena Subach, Natalia Wiernik, Krzysztof Wodiczko

Kuratorka: Joanna Kunert (Kolektyw MNRT)

Miejsce: Galeria ASP, Plac Jana Matejki 13 (piętro 1 i 2)

Czynne: 26.05–26.06, wt.–nd. 13:00–19:00

Dominik Ritszel – SPAZMATIKON

Kuratorka: Emilia Kutrzeba

Miejsce: Galeria ASP, ul. Basztowa 18

Czynne: 14.05–30.06, wt.–nd. 13:00–19:00

FRINGE CENTRALNY: 8304

Wystawa 28 studentów i studentek Katedr oraz Wydziału fotografii Akademii Sztuki w Szczecinie, Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu i Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi

Akademia Sztuki w Szczecinie

Aleksandr DemianiukWiktoria KucharczakMartyna Pasternak,Paulina PawłowskaKlaudia PrabuckaKamil WinnickiMikołaj WojnarIzabela WowczkoMelania Wróblewska

Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu

Daniel Dąbrowski, Lena Peplińska, Jakub RudzikAndrzej StaniekAndrzej SzwabeMaciej SzymkowiakKristina VisotskayaRafał WojciechowskiKlara Woźniak

Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi

Bartosz FatekNatalia Godek, Alicja GodyńNilo Hartman, Jakub JezierskiMonika JóźwickaMichalina KacperakHanna NawrotGrzegorz PiotrowskiSonia Witak 

Kuratorki: Patrycja Filarska, Maja Pasternak

Miejsce: Seminarium (Pałac Ogińskich i Potulickich), ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 4

Czynne: 26.05–26.06

czw.–pt. 15:00–19:00, sb.–nd. 11:00–19:00

Sara Perovic – My Father’s Legs

Wystawa outdoorowa & partyjka tenisa

Kuratorka: Urszula Kahul

Miejsce: Park im. Henryka Jordana, al. 3 Maja 11

Czynne: 27.05–5.06, 24h

Maria Słabek & Olga Neugebauer – Wasze bloki są zajebiste

Wystawa osiedlowych totemów & festyn z mieszkańcami

Miejsce: Bronowice, ul. Krakusów 1A

Czynne: 27.05–5.06, 24h

oraz festyn: 29.05, 16:00

Krystyna Korpyta – Bottega bigosse

Wystawa kioskowa

Miejsce: Rynek Podgórski 8

Czynne: 27.05–6.06, 24h

oraz sprzedaż kioskowa: 1.06, 13:00–16:00

Ula Urban – Bezkresne pola nieludzkiej ziemi

Instalacja miejska

MiejscePacura Studios, ul. Ślusarska 9

Czynne: 27.05–6.06, 24h

wt.–pt. 11:00–19:00, sb. 9:00–17:00

MUZEUM FOTOGRAFII W KRAKOWIE ZAPRASZA

Wystawa główna Co robi zdjęcie?

MuFo Rakowicka, ul. Rakowicka 22A

Czynne: wt. 11:00-19:00, śr–pt. 10:00–18:00, sb.–nd. 11:00–19:00

Bilety: 23 zł N / 15 zł U

· Oprowadzanie Od kamery obskury do aparatów cyfrowych | Prowadzenie: Marek Maszczak | 28.05, 11:00

· Oprowadzanie z przewodnikiem MuFo | Prowadzenie: Cezary Luty | 28.05, 13:00

· Oprowadzanie kuratorskie Jak zrobić wystawę i nie wpaść w pułapkę? | Prowadzenie Dominik Kuryłek | 29.05, 11:00

· Wycieczka dla rodzin z dziećmi Wielka przygoda fotograficzna duszka MuFka | Prowadzenie: Małgorzata Fatalska | 29.05, 12:00

Wystawa czasowa Zobacz: Brytania / Facing Britain (otwarta od 15.06)

Kuratorzy: Ralph Goertz, Dominik Kuryłek

MuFo Rakowicka, ul. Rakowicka 22A

Czynne: wt. 11-19, śr.–pt. 10–18, sb.–nd. 11–19

Bilety: 15 zł N / 10 zł U

· Oprowadzanie kuratorskie | Prowadzenie: Ralph Goertz | 16.06, 12:00

· Oprowadzanie muzyczne | Prowadzenie: Jarek Szubrycht | 18.06, 17:00

Cykl Foto Update

Bilety: 5 zł / zapisy

· Spotkanie z Caroline Tompkins | 26.05, 18:00

· Spotkanie z Iharem Hancharukiem | 02.06, 18:00

· Spotkanie z Yulią Krivich | 23.06, 18:00

Debata Fotografia dokumentalna

Udział wezmą: Karolina Gembara, Monika Szewczyk-Wittek, Wojciech Wilczyk

Data: 25.06, 17:00

W ramach cyklu Dlaczego obrazy?

Zapisz się na warsztat!

O weryfikacji faktów rozmawiają Witek Orski i Krzysztof Pijarski z Mają Czarnecką (AFP) | MuFo Rakowicka, ul. Rakowicka 22A | 28.05, 16:00

Prezentacja projektów studentów Filmówki | Witek Orski i Krzysztof Pijarski | MuFo Rakowicka, ul. Rakowicka 22A | 28.05, 17.30

Warsztaty Czy mogę ci zrobić zdjęcie? Kiedy odpowiedź „tak” niesie ze sobą dylemat | Dorota Borodaj, Tomasz Kaczor | MuFo Rakowicka, ul. Rakowicka 22A | 29.05, 15:00

Warsztaty Wymyślanie Równości | Dorota Ogrodzka | Dom Utopii, os. Szkolne 26A | 30.05, 17:00-20:00; 31.05, 10:00-14:00

Warsztaty dla młodzieży Czego chce fotografia? | Karolina Gembara | Dom Utopii, os. Szkolne 26A | 31.05, 16:00

Warsztaty FIERCEBODY | Marta Ziółek | Dom Utopii, os. Szkolne 26A | 2.06, 15:00

Warsztaty Czarna skóra w Polsce | Karol Wilczyński, Mariam Masudi (Salam Lab)| MuFo Rakowicka, ul. Rakowicka 22A | 3.06, 18:00

Wykład Jak pokazać katastrofę klimatyczną, czyli o skuteczności obrazów | Paweł Szypulski (Fundacja Greenpeace Polska)| MuFo Rakowicka, ul. Rakowicka 22A | 4.06, 14:00

Rozmowa Ratujmy ludzi na granicy | Katarzyna Szymielewicz (Fundacja Panoptykon), Michał Nogaś | MuFo Rakowicka, ul. Rakowicka 22A | 4.06, 16:oo

Wykład Czym jest obraza uczuć religijnych w świetle prawa? Kiedy działanie z obrazem może urazić uczucia, a kiedy jest wyrazem przemocy? | Adam Bodnar | Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki, ul. Papiernicza 2 | 8.06, 14:00

Warsztaty Queerowanie obrazów | Liliana Zeic | MuFo Rakowicka, ul. Rakowicka 22A | 10.06, 16:00

Performance Spis Powszechny Przestrzeni Reklamowych | Szymon Zakrzewski | akcja uliczna, start: ul. Madalińskiego 1 | 12.06, 15:00

Konferencja WELCOME. Interdyscyplinarne spojrzenie na kryzys migracyjny.

Miejsce: Aula Akademii Sztuk Pięknych, pl. Matejki 13

Data: 27.05 13:00–18:00

13.00 Panel: Refugees (un)welcome

Prowadzenie: dr Natasza Styczyńska (UJ)

Uczestnicy: Magdalena Chodownik, Karolina Czerska-Shaw, Grażyna Makara, Jacek Kołtan

15.00 Panel: hoW ARe you?

Prowadzenie: Asia Tsisar

Uczestnicy: Pamela Bożek, Yulia Krivich, Kaja Kusztra, Ala Savashevich

17.00 Przepustki do raju – Anda Rottenberg

Oprowadzania, warsztaty, spotkania, imprezy

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie I Was Lookin’ | Magdalena Kownacka, Anna Olszewska| Muzeum Nowej Huty (Oddział Muzeum Krakowa), os. Centrum E1| 29.05, 15:00

Oprowadzanie po wystawie I Was Lookin’: Węgiel, Woda, Miedź, instalacja, realizacja i konsultacja merytoryczna | Joanna Nikodem| Muzeum Nowej Huty (Oddział Muzeum Krakowa), os. Centrum E1| 5.06, 13:00

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie I Was Lookin’ | Magdalena Kownacka, Anna Olszewska| Muzeum Nowej Huty (Oddział Muzeum Krakowa), os. Centrum E1| 29.05, 15:00

Warsztaty Ramię w Ramię Flaneur Fotospacer | Yulia Frolova, Wiktor Malinowski | 11.06, 10:00-15:00

Spotkanie z artystami Ramię w Ramię | Yulia Frolova, Wiktor Malinowski | Galeria Szara Kamienica, Rynek Główny 7| 11.06, 18:00

FRINGE

Performans dźwiękowy Yoshimurka (murka murka) | Julia Walkowiak i Mikołaj Tkacz | Lotnisko Kraków-Czyżyny-Rakowice | 4.06, 12:00–16:00

Nadając nowy sens | Ola Nenko | ROD Małe Błonia, ul. Piastowska 18 | 5.06, 16:00

Piknik oraz budowanie rzeźb społecznych My mrówy, mrówy Turnusu | Kolektyw Turnus | Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki, ul. Papiernicza 2 | 28.05, 12:00–18:00

Sadzenie słoneczników w ramach gestu solidarności z Ukrainą | Seminarium, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 4 | 26.05, 18:30

Krakowski Festiwal Filmowy | 29.05–12.06

Wystawa Niechciana stołeczność | MCK | do 5.06

KRAKERS Cracow Art Week | 10.06–17.06

Wodecki Twist | 10.06–12.06

Wodna Masa Krytyczna | 18.06

Skip to content